Fotogalerie
Sádrokartonové podhledy

Sádrokartonové podhledy
Sádrokartonové podhledy jsou závěsné konstrukce zakrývající nosnou konstrukci stropu. Jejich funkce je estetická. Podhled snižuje světlou výšku místnosti, což se příznivě projevuje na tepelné pohodě v ní. Prostor nad podhledem se využívá k vedení nejrůznějších instalací, elektrickými kabely počínaje a vzduchotechnikou konče. Kromě estetické funkce může sádrokartonový podhled zlepšovat tepelně izolační  i akustické vlastnosti stávajících konstrukcí. Podhledy slouží k protipožární ochraně nosného stropu jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích. Sádrokartonový podhled můžete použít například i pod starý dřevěný strop, abyste ho nemuseli omítat maltou. Právě při montáži podhledů zvlášť oceníte suchý způsob výstavby.
Sádrokartonový podhled je důležitým architektonickým prvkem interiéru a lze ho obohatit například různým provedením obvodových spár, křivkovými konstrukcemi, osvětlovacími rampami apod.
Základem sádrokartonového podhledu je spodní konstrukce z navzájem se křižujících CD-profilů. Tato konstrukce je pomocí rektifikovatelných (výškově nastavitelných) závěsů připevněna k nosnému stropu. Spodní konstrukce je potom opláštěná jednou, nebo dvěma vrstvami sádrokartonových desek - podle funkčních požadavků.

©2007 | Design by Horacio